Proč BIO

Věříme a podporujeme BIO. Proč? Když se nad potravinami produkovanými v konvenčním zemědělství a v biorežimu zamyslíte a podíváte se, jaké jsou v jejich pěstování rozdíly, zjistíte, že BIO není něco výjimečného, ale že BIO je prostě normální. BIO je způsob, jakým se suroviny produkovaly po staletí. Bez chemie a v souladu s přírodou.

 

Tady je hned 6 důvodů, proč BIO potravinám důvěřovat:

  1. Produkce biopotravin respektuje přírodu a dodržuje zásady trvale udržitelného zemědělství. Je šetrná vůči půdě, dlouhodobě zlepšuje obsah živin v ní a zajišťuje, že bude zdravá a využitelná i v budoucnu.
  2. Biopotraviny se pěstují přirozeným způsobem, jejich růst nikdo uměle neurychluje. Zvířata se krmí tím, co je pro ně přirozené, a rostliny dostávají dost času k dozrání.
  3. Chov na biofarmách zaručuje zvířatům humánní podmínky pro život, zohledňující jejich přirozené potřeby. Zaručuje také jejich důstojný odchod s minimem stresu.
  4. Biopotraviny mají dlouhodobě vyšší výnosy na hektar půdy než konvenční zemědělství. Kromě toho asi třetina světové produkce potravin se vyhazuje – zbytečně. Ekologické zemědělství je schopné lidstvo dlouhodobě uživit.
  5. Biopotraviny jsou zdravé, protože obsahují prokazatelně méně reziduí pesticidů, léků a jiných chemických látek, které mají negativní vliv na plodnost, imunitní a hormonální systémy a výskyt alergií. Je také prokázáno, že na biopotravinách nevzniká více plísní než na těch z konvenčního zemědělství.
  6. Cena biopotravin je férová – zahrnuje v sobě veškeré náklady na jejich produkci. Nevznikají žádné vedlejší náklady potřebné ke zlepšení životního prostředí, stavu ovzduší a kvality vody, které se v konvenčním zemědělství často přenášejí na spotřebitele nepřímo – formou daní.

Sečteno a podtrženo, biopotraviny a jejich produkce jsou způsobem, díky němuž můžeme na naší planetě fungovat dlouhodobě a udržitelně, aniž bychom si pod sebou podřezávali větev. A kromě toho skvěle chutnají!