Jak superfoods posilují vitalitu

Co jsou superpotraviny?

Superfoods je označení pro potraviny výjimečné výživové hodnoty. U nás by se dalo hovořit například o bobulovém ovoci, červené řepě, kadeřávku, naklíčených semenech i následně vyrostlých malých rostlinkách tzv. microgreens a spoustě dalších.

K superfoods se řadí i exotické ovoce či jiné části rostlin, které jsou většinou dostupné ve formě prášků nebo tablet. Při pravidelné konzumaci dokáží tyto kouzelné prášky podpořit mentální i fyzickou aktivitu.

Jaká je jejich důležitá výhoda?

Výhoda práškové formy spočívá v tom, že je stačí pouze přimíchat do kaší, koktejlů, smoothies, raw dezertů, jogurtů či džusů a nechat chvíli „vstřebat“. Perfektně zapadají do rychlého životního stylu ve městě, během zkouškového nebo jinak náročného období.

Jak nám superpotraviny prospívají?

Mezi rychle energetizující superfoods patří kakao, baobab, maca či guarana. Po ránu vám pomohou nastartovat se a pokud se snažíte omezit pití kávy, využijte jejich energii i odpoledne při energetickém poklesu.

Proteinové superfoods jako například hrachový, konopný nebo rýžový protein jsou bohatým zdrojem bílkovin. Bílkoviny jsou důležitým stavebním kamenem svalové tkáně. Mají svůj význam také při tvorbě enzymů. Kvalitní izolované proteiny jsou vhodné pro vegetariány, vegany a také jako náhrada za nekvalitní doplňky při posilování.

Zelené superfoods jako je chlorela a spirulina (řasy), mladá pšenice, ječmen či moringa (listy afrického stromu) jsou výjimečnými detoxikanty, čímž pomáhají zvyšovat vitalitu a energii.

Superfoods nejsou určené pro nahrazení pestré stravy. Jejich cíleným užíváním však můžete v zimě výrazně zvýšit příjem živin a v létě podpořit detoxikaci. Využijte superfoods ve svůj prospěch a podpořte své zdraví a vitalitu.

Co ze superpotravin připravit?

Kakaové lívanečky s konopným proteinem