Dopřejte si prvotřídní ryby

Jako u všech potravin i u ryb platí, že nejlepší užitek nám přinesou, pokud jsou v prvotřídní kvalitě.

Obsahují omega 3 mastné kyseliny

Lidský organismus si tyto kyseliny nedokáže vyrobit sám, a tak je závislý od jejich příjmu ze stravy. Výborným zdrojem jsou ryby – makrela, tuňák, sleď, losos, sardinky, pstruh… Z rostlinných zdrojů vsaďte na oříšky – vlašské, pekanové, makadamové a semínka – lněná, slunečnicová, chia a řasu chlorela.

Jsou zdrojem bílkovin

Rybí bílkoviny jsou lehce stravitelné, zhruba jedenkrát rychleji, než normální maso. U ryb si taky můžete bez obav dopřát tučnější kusy. Méně tučné jsou například treska, pstruh, štika, sardinka. K tučnějším patří losos, makrela, sleď, tuňák.

Vynikají v obsahu vitamínu D, jódu, železa a selenu

Vitamín D je nezbytný pro správné vstřebávání minerálů a metabolizmus a jeho nedostatek je spojovaný s celou škálou onemocnění. Nejlepším zdrojem je sluneční záření, z potravin pak ryby, sádlo a vejce (žloutky).

Díky všem obsaženým látkám konzumace ryb pomáhá snižovat hladinu krevního tuku i tlaku, zmenšuje riziko vzniku srdečních chorob, protože podporují správnou činnost srdce. Mají také pozitivní vliv na zrak a činnost mozku.

Prvotřídní kvalita ryb od SEA FOOD

Kvalita hraje velkou roli jak ve výživě, tak v chuti. Dopřejte si stejné ryby, jaké nakupují šéfkuchaři pražských michellinských restaurací.

Sea Food je jedním z prvních obchodů zaměřených na dovoz čerstvých ryb u nás. Čerstvost zaručuje vlastní propracovanou chlazenou dopravou většiny rybek a mořských plodů. Jedině tak si v Sea Foodu dokáží ohlídat kvalitu ryb od nákupu, během dopravy, a následně až k zákazníkovi domů.

 

CHCI OCHUTNAT PRVOTŘÍDNÍ RYBY