Přihlášení | Registrace | English
BIO Cidre Kliment extra brut

BIO Cidre Kliment extra brut 750 ml

226 
-
+
Výrobce:
Cidrerie Kliment
Země původu:
Česká republika

Cidre Kliment Extra brut 2018 BIO 750 ml

Velmi svěží, příjemně řízná a svíravá chuť s výraznější kyselinou na konci. Silně kořenitý Extra Brut 2018 je nejsušším druhem Klimentova cidru - zcela bez zbytkového cukru. Připomíná španělskou sidru nebo italská prosecca zrající na kalech.

KLIMENT CIDRE je naturální cidre vznikající unikátní historickou metodou. Jeho kouzlo a výroba tkví v dlouhé a pomalé fermentaci čerstvě lisovaného moštu, která trvá 9 až 18 měsíců. Další rok a více dozrává v lahvích, kde si získává přirozenou perlivost. Cidre je nefiltrovaný, bez pasterizace, přidané síry a jakéhokoli doslazení. Směs jablek pochází ze speciálních odrůd na cidre a starých českých odrůd jabloní. Od jablka po skleničku si počká v průměru 3 – 5 let. Jedná se tak o jediný ročníkový cidre v ČR a mezi rarity patří i celosvětově.

Bio jablka.
Obsahuje siřičitany (12).
Cidre je osvěžující, alkoholický, fermentovaný jablečný nápoj. Výroba začíná pečlivým výběrem jablek. Čerstvě vylisovaný jablečný mošt výrobce nedoslazuje ani neředí vodou. Středočeská Cidrerie Kliment vyrábí cidre z vybraných směsí odrůd českých jablek, především v BIO kvalitě. Navíc díky tradiční metodě zpracování je každá láhev cidru jedinečná.
Zpět na začátek